English
Opis filmu
Seanse
20 listopada, 10:00
26 listopada, 16:00
Pokazywany razem z:
Obrazy na wystawie
Sprzedaż pojedynczych biletów filmowych - od 3 listopada, godz. 12:00.
  Metka
Czy chcesz obejrzeć ten film?
tak!niemoże
Zapisz
Udostępnij opis
Metki innych
zielone: 119
żółte: 88
czerwone: 74
interpretacja sztuki - zawsze ciekawy temat do dyskusji
~ b829uy8b
interpretowanie abstrakcji i azjatka z katalogu
~ blyszczacyszesciostrzal
koniecznie.
~ psubrat
interpretacja sztuki, sztuka w kinie, wypadaizm, zjawisko galerii i tego jak wpływa na odbiór tak tak Drugi film nie bardzo, jest dużo fajniejszych.
~ merka
raczej nie ale kto wie kiedy system sie zawiesi i nic nie zostanie - Kamera Seidla odkrywa, jak niejednorodną grupą są miłośnicy sztuki. Odwiedzający galerie opowiadają reżyserowi o kolejnych obrazach.
~ mnemmosyne
ciekawe, "Poprzez ten wielogłos Seidl obnaża absurd skazanej na porażkę próby definicji abstrakcji i naigrawa się z przeintelektualizowanych dysput.", coś dla mnie, retrospektywa
~ courty
przed festiwalem
~ humbak
Ostatni prawdziwi mężczyźni
The Last Real Men / Die letzten Männer
reż. Ulrich Seidl / Austria 1994 / 60’

Obsada

Karl Schwingenschlögl, Carmen Hausmann, Rudolf Hausmann, Conchita Klausner, Franz Klausner, Arceli Krieger, Michael Krieger, Hermann Rausch, Linda Rausch, Izel Schmid, Walter Schmid, Hermann Schneeweisz, Teresita Schneeweisz

Opis filmu

Karl ma 43 lata, jest nauczycielem. Rozwiedziony i zawiedziony (austriackimi kobietami) chce po raz ostatni podjąć walkę o swoje szczęście. Jednak tym razem ryzyko nie jest mile widziane, dlatego Karl postanawia wybrać żonę z katalogu. Zanim podejmie ostateczną decyzję, konsultuje się z rodakami, którzy ten krok już powzięli. Czy ekspercki wykład na temat tej kosztownej (trzeba zapłacić pośrednikowi matrymonialnemu), ale opłacalnej (Azjatki są czyste, tanie w utrzymaniu i pracowite) inwestycji mu pomoże?

Ostatni prawdziwi mężczyźni to śmieszno-straszna opowieść o osobnikach płci męskiej tęskniących za ciepłymi czasami patriarchatu. Termin emancypacja jeży im włoski na rękach. Nie potrafią gotować ani sprzątać, ale lubią być podziwiani. Przy herbacie przerzucają się charakterystykami żon, jakby były modelami samochodów. Seidl nie ocenia swoich bohaterów. Wygodnie rozparci na kanapach „prawdziwi mężczyźni” sami wystawiają sobie laurkę.

Opracowanie: Anna Tatarska

Moje AFF
Strona archiwalna 2. edycji (2011 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.americanfilmfestival.pl
Nawigator
listopad 2011
PWŚCPSN
14 15 16 17 18 19 20
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
aff@snh.org.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu