English
Festiwal dzień po dniu
17 lis 11
Dzień trzeci - Mumblecore, czyli retrospektywa Joe Swanberga

Mumblecore to niezależny nurt filmowy, charakteryzujący się niskimi budżetami, bohaterami przeważnie dwudziestoletnimi, skupiający uwagę na ich problemach i relacjach społecznych w codziennym życiu. Joe Swanberg jest jednym z twórców nurtu.

Swanberg pomimo młodego wieku, ma na swoim koncie sporą liczbę filmów, nie tylko wyreżyserowanych, ale również napisanych i wyprodukowanych. Wśród filmów, które będzie można obejrzeć na AFF są między innymi: światowa premiera , w której w serii luźno powiązanych ujęć reżyser tworzy portret samotnej i nieco zagubionej aktorki teatralnej; Hannah wchodzi po schodach o dwudziestolatce, której uczuciowe perypetie pozwalają stworzyć pozory ekscytującego życia; Noce i weekendy - kameralna analiza trudnej sztuki związku na odległość, czy też Całowanie w usta - intymny portret pokolenia, które nie pyta o to, jak żyć, lecz o to, jak żyć bez zobowiązań.

Ważnym wydarzeniem dla fanów mumblecore i samego Swanberga, jest wiadomość o licznych spotkaniach z reżyserem, niemal po każdej projekcji jego dzieł. Szczegółowy terminarz znajdziecie na stronie www.americanfilmfestival.pl.

Więcej o filmie Caitlin gra Caitlin

Więcej o filmach Joe Swanberga

Moje AFF
Strona archiwalna 2. edycji (2011 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.americanfilmfestival.pl
Nawigator
listopad 2011
PWŚCPSN
14 15 16 17 18 19 20
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
aff@snh.org.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu