English
Prasa
Informacje prasowe
07 cze 11
Gotham In Progress. Opis projektu

Nazwa projektu:

Targi koprodukcyjne Gotham in Progress w trakcie 2. American Film Festiwal (15 - 20 listopada 2011) we Wrocławiu.

Data trwania projektu: 17-19 listopada 2011

Liczba uczestników:

Podstawowa liczba to 40 osób (10 z USA, 30 z Europy i 10 z Polski). W nieformalnych spotkaniach może wziąć udział zdecydowanie większa liczba profesjonalistów z Polski.

Charakterystyka projektu:

Gotham in Progress to międzynarodowe targi koprodukcyjne. W ciągu dwóch dni niezależni amerykańscy reżyserzy i producenci przedstawią polskim i europejskim producentom, dystrybutorom, agentom sprzedaży i przedstawicielom międzynarodowych festiwali filmowych 10 - 15 starannie wyselekcjonowanych work in progress - projektów pełnometrażowych filmów fabularnych, znajdujących się na różnym etapie produkcji (warunkiem jest prezentacja materiału filmowego trwającego minimum 20 minut). W trakcie autorskich prezentacji oraz spotkań indywidualnych twórcy i producenci uzyskają szansę na zdobycie brakujących środków na dokończenie pracy nad projektem, znalezienie agenta sprzedaży lub dystrybutora i zapewnienie promocji w Europie.

Każdy projekt będzie prezentowany przez producenta i / bądź reżysera. Po prezentacji projektu i fragmentów filmu, odbędą się indywidualne spotkania twórców i producentów z producentami, dystrybutorami, agentami sprzedaży filmów, selekcjonerami festiwali oraz polskimi i zagranicznymi firmami oferujących usługi post-produkcyjne (materiały archiwalne, studia dźwiękowe i efektów specjalnych, lokacje, itp.).

Prezentowane we Wrocławiu projekty będą wybierane między innymi spośród filmów biorących udział w organizowanym przez Independent Feature Project (IFP) - Independent Filmmaker Labs, oraz Sundance Screenwriting Labs, dzięki współpracy z konsultantami z USA, śledzącymi najciekawsze projekty, które mają szansę zaistnieć na rynku europejskim.

Najlepszy projekt zostanie nagrodzony przez jury składające się z profesjonalistów biorących udział w targach. Nagrodę w postaci usługi wytłoczenia napisów w językach europejskich zadeklarowała firma Studio l'Equippe a wykonanie cyfrowej kopii filmu, firma XDC.

W targach weźmie także udział polska branża: producenci, dystrybutorzy, studia post-produkcyjne, przestawicie Dolnośląskiego Funduszu Filmowego oraz inne firmy i instytucje współtworzące filmy (jak choćby archiwa czy agencje castingowe). Planujemy także spotkanie uczestników we Wrocławskiej Wytwórni Filmów Fabularnych a zwłaszcza we Wrocławskich Studiach Technologii Wizualnych prowadzonych przez Zbigniewa Rybczyńskiego. Targi zapewnią korzyści polskiej kinematografii: koprodukcje, rozwój instytucji lokalnych, ożywienie rynku, pojawienie się większego urozmaicenia wśród powstających filmów.

Targi koprodukcyjne Gotham in Progress będą przedsięwzięciem pionierskim i przełomowym dla polskiej branży filmowej. Dzięki udziałowi czołowych niezależnych reżyserów i producentów z USA oraz najważniejszych partnerów europejskich, mają szansę stać się jednym z najważniejszych wydarzeń branżowych w Polsce. Projekt doprowadzi także do wzmocnienia kontaktów branżowych pomiędzy kinematografią naszego kraju a resztą Europy i świata oraz do powstania koprodukcji polsko-amerykańskich.

Zakres i efekty oddziaływania projektu

Kilkanaście projektów filmowych rocznie otrzyma pomoc finansową (bądź w usługach) na dalszy rozwój, post-produkcję bądź dystrybucję, a firmy post-produkcyjne i agenci sprzedaży znajdą ciekawe projekty. Potencjalnie zawartych zostanie kilkadziesiąt kontaktów branżowych, które mogą w późniejszym terminie zaowocować wszelkiego typu umowami i współpracą. Zostaną nawiązane kolejne kontakty między polskimi i amerykańskimi oraz europejskimi przedstawicielami branży filmowej, które mogą doprowadzić do inicjowania koprodukcji, promowania polskiego przemysłu filmowego oraz Wrocławia jako miasta takiej działalności aktywnie sprzyjającego.

Zagraniczna promocja branżowa targów Gotham in Progress pomoże rozpowszechnić w świecie wizerunek Wrocławia jako miasta ponownie kojarzonego z branżą filmową.

Projekt jest także szansą na promocję American Film Festival oraz promocję Wrocławia i Polski w USA.

Gotham In Progress stworzy transatlantycki pomost łączący niezależnych producentów ze Stanów Zjednoczonych z potencjalnymi odbiorcami z Europy.

Partnerzy zagraniczni:

Black Rabbit Film - nowopowstała firma francuska, która stawia sobie za cel rozwój relacji biznesowych pomiędzy amerykańskim a europejskim przemysłem filmowym. Firmę tworzą zamieszkała na stale w Nowym Jorku Adeline Monzier, która jest szefową organizacji Europa Distribution i która współpracuje z wieloma amerykańskimi firmami i organizacjami filmowymi, oraz mieszkająca w Paryżu prawniczka EC Isabelle Obadia. Obie z dużym doświadczeniem i wiedzą w zakresie produkcji i dystrybucji filmowej.

Screen International - najważniejszy branżowy magazyn anglojęzyczny dotyczący kinematografii, który prowadzi zarówno portal internetowy Screen Daily oraz wydaje drukowaną gazetę na najważniejszych festiwalach filmowych, docierając do wszystkich przedstawicieli branży. Deklaracja współpracy wobec GIP sięga 50,000 zł w reklamie (od lipca do listopada).

Studio l'Equippe i XDC - firmy belgijskie, jedne z ważniejszych w Europie dostarczycieli usług postprodukcyjnych: napisów i kopii cyfrowych. Usługi tych firm zadeklarowane in-kind wobec wybranego projektu targów sięgają 20,000 zł.

Festival Scope - dostępny jedynie dla profesjonalistów program umożliwiający oglądanie filmów z festiwali na ekranie komputera.

Warszawa, 7 czerwca 2011 roku.

Moje AFF
Strona archiwalna 2. edycji (2011 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.americanfilmfestival.pl
Nawigator
listopad 2011
PWŚCPSN
14 15 16 17 18 19 20
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
aff@snh.org.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu