English
Festiwal dzień po dniu
15 lis 11
Dzień pierwszy - uroczyste rozpoczęcie festiwalu

Intensywny pięciodniowy maraton filmowy rozpoczynamy zwyczajowo od czarnego konia festiwalu. W tym roku nawet w dosłownym tego słowa znaczeniu. Czarny koń, który prezentowany będzie na gali otwarcia, to najnowszy film Todda Solondza. Historia Abe’a, otyłego trzydziestolatka, mieszkającego z rodzicami, który za wszystkie swoje niepowodzenia obarcza ludzi wokół siebie, była pokazywana w konkursie głównym ostatniego festiwalu w Wenecji. W głównych rolach występują Jordan Gelber oraz gwiazdy amerykańskiego kina Mia Farrow i Christopher Walken.

Autor Czarnego konia odbierze podczas gali otwarcia nagrodę Indie Star Awards przyznawaną przez festiwal dla gwiazdy niezależnego kina amerykańskiego. Todd Solondz będzie nie tylko gościem festiwalu, ale również bohaterem retrospektywy.  We wrocławskim kinie Helios będzie można zobaczyć także inne jego dzieła, począwszy od nagrodzonego w Sundance Witaj w domku dla lalek o niedolach dorastania Dawn Wiener – ekscentrycznej i aspołecznej dwunastolatki z przedmieść New Jersey, głośne Happiness – ironiczną wypowiedź na temat amerykańskich przedmieść, gdzie za fasadowym szczęściem kryją się obłuda i ludzkie dramaty oraz  Palindromy, autorską reinterpretację konwencji filmu drogi.

Więcej o Czarnym koniu

Więcej o filmach Toda Solondza

 


 

Zagłosuj na najlepszy film z sekcji Spectrum i American Docs!

O nagrodę publiczności będą rywalizowały filmy w dwóch kategoriach: Spectrum i American Docs. W pierwszej sekcji będą prezentowane filmy fabularne ostatniego roku realizowane przez nowych autorów kina niezależnego. Natomiast American Docs to produkcje dokumentalne sezonu, prezentujące współczesny wizerunek Ameryki. Widzowie zagłosują na najlepsze filmy za pomocą kuponów, które znajdują się w kinie Helios.

Moje AFF
Strona archiwalna 2. edycji (2011 rok)
Przejdź do strony aktualnej edycji festiwalu:
www.americanfilmfestival.pl
Nawigator
listopad 2011
PWŚCPSN
14 15 16 17 18 19 20
Skocz do cyklu
Szukaj
filmu / reżysera / koncertu:
© Stowarzyszenie Nowe Horyzonty
aff@snh.org.pl
realizacja: Pracownia Pakamera
Regulamin serwisu